КИЇВ (QHA) -

У Національному банку України (НБУ) заявили, що Верховна Рада України може ухвалити закон про Антикорупційний суд вже у червні. Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій.

Він зазначив, що після ухвалення закону до України може приїхати місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).

— Ми очікуємо, що закон про Антикорупційний суд буде схвалений у червні, і після цього розпочнеться процес приїзду місії та перегляду програми.

Смолій підкреслив, що для перегляду програми МВФ знадобиться час, щоб зібрати Раду директорів, яка ухвалить рішення щодо України.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Антикорупційний суд може почати розглядати перші справи вже на початку 2019 року. Він підкреслив, що створення суду є ключовою умовою подальшої фінансової підтримки України Заходом.

Глава представництва місії Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що законопроект про створення Антикорупційного суду, який запропонував президент України Петро Порошенко, не відповідає умовам програми МВФ. Він зазначив, що створення незалежного Антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

Як повідомлялося, 24 травня Верховна Рада розглянула понад 1000 поправок до законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду. Усього до тексту внесли 1 927 поправок.

Джерело: УНІАН

QHA