КИЇВ (QHA) -

У разі визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи повноважень російської делегації, незважаючи на нелегітимність виборів до Держдуми в анексованому Криму, Україна може припинити свою участь в організації. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми «Свобода слова».

— Наша позиція дуже проста: якщо повноваження російської делегації, наприклад у ПАРЄ, будуть визнані, позитивно визнані, ми розглядатимемо різні варіанти  аж до того, щоб не брати участі в роботі ПАРЄ. Звичайно, я не можу це сказати народним депутатам України  це їхнє, так би мовити, суверенне рішення,  але я радитиму робити дуже радикальні кроки,  заявив він.

На думку Клімкіна, Україні треба діяти радикально.

Всі російські вибори до Держдуми через проведення нелегітимних і незначних виборів на території тимчасово окупованого Криму за визначенням не можуть бути легітимними. Тому у нас є питання щодо проведення цих виборів на території окупованого Криму, у нас є питання про те, яким чином будуть у майбутньому ставитися до Державної Думи Росії, оскільки результати голосування за визначенням є викривленими, і виникає питання про легітимність цієї Державної Думи,  наголосив глава МЗС.

Міністерство закордонних справ України вже неодноразово заявляло, що російські вибори в анексованому Криму незаконні.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту не визнавати вибори у Держдуму РФ, які держава-окупант має намір провести в анексованому Криму.

Як повідомляло раніше QHA, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не спостерігатиме за нелегітимними виборами до Держдуми в окупованому Криму 18 вересня 2016 року.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до кримчан із закликом бойкотувати вибори у Держдуму Росії. Проведення незаконних виборів до парламенту РФ на території тимчасово окупованого Криму робить нелегітимними не лише так званих «кримських депутатів», а й ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи Росії, наголосив він.

Прокуратура АР Крим у Києві пригрозила відкриттям кримінальних справ щодо осіб, причетних до організації виборів у Криму.

QHA