КИЇВ (QHA) -

В українських політв'язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха погіршився стан здоров'я. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook.

— Є тривожна інформація щодо погіршення стану здоров'я Володимира Балуха, Олега Сенцова та інших політв'язнів. На жаль, немає жодної відповіді на всі пропозиції до РФ у рамках гуманітарної підгрупи у Мінську, через МЗС або інститут омбудсменів з передачі громадян РФ, засуджених за тероризм, диверсії, участь в бойових діях, в обмін на звільнення українців.

Віце-спікер Верховної Ради додала, що вона обговорила з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою проблеми українських рибалок, яких затримали і насильно утримують в окупованому Криму.

Кремль не зацікавлений у вирішенні проблем з політв'язнями і затриманими, резюмувала Ірина Геращенко.

QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнення українських політв'язнів Володимира Балуха і Олега Сенцова.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до колишнього Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна з проханням допомогти з візитами міжнародних організацій до українських політв'язнів. Вона зазначила, що Росія приховує інформацію про реальний стан здоров'я Олега Сенцова, Станіслава Клиха і Володимира Балуха. Денісова зазначила, що їй блокують можливість відвідування українських політв'язнів.

Фото: УНІАН

QHA