КИЇВ (QHA) -

Україна готова піти на компроміс заради звільнення політв'язнів. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

— Ми готові до компромісу в питанні затриманих, щоб швидше усіх звільнити. Українська сторона готова активно працювати, щоб якомога швидше відбулася чергова хвиля звільнення, — написала вона.

Геращенко зазначила, що провела телефонні перемовини з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним за підсумками зустрічі у нормандському форматі.

— Вперше під час зустрічі у нормандському форматі темі звільнення заручників і політв'язнів було присвячено півтори години, вперше обговорювалася ініціатива допуску омбудсмена до затриманих в РФ і в Україні. Говорили і про кількість затриманих, і про конкретні прізвища і долі людей, — сказала вона.

За її словами, на зустрічі також обговорювали питання пошуку зниклих безвісти і допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) на окуповані території.

Нагадаємо, Ірина Геращенко зазначила, що Україна готова передати 23 громадян Російської Федерації, які відбувають покарання за тяжкі злочини проти територіальної цілісності та суверенітету України в обмін на українських заручників. За її словами, необхідно тиснути на Путіна для звільнення заручників до Чемпіонату світу з футболу.

QHA