КИЇВ (QHA) -

Україна може розраховувати на підтримку Євросоюзу в питанні проведення судової реформи. Про це заявив Хьюг Мінгареллі, глава представництва ЄС в Україні, сьогодні, 18 червня, на конференції з приводу початку роботи проекту "Право-Justice".

— Ми щодня працюємо з Міністерством юстиції та Адміністрацією президента. Робимо усе можливе, щоб поділитися нашим досвідом підтримки верховенства права. Ми розуміємо, що без цієї реформи буде дуже важко проводити реформи в інших секторах. Ми включилися в роботу з 2014 року, після Революції Гідності. Також працюємо з нашими імплементаційними партнерами, наприклад, з Франції. Ми більше, ніж будь-коли налаштовані давати Україні підтримку в цьому напрямку. Ви завжди можете розраховувати на підтримку ЄС, — підкреслив Мінгареллі.

Ігор Бенедисюк, глава Вищої ради правосуддя, зазначив, що Україні ще належить ухвалити низку законів, втім, якщо робота усіх органів буде скоординованою, то реформа пройде успішно.

— Четвертий рік триває судова реформа. Законодавча фаза вже майже закінчена, але є низка законопроектів, які потрібно ще ухвалити. Результатом буде новий справедливий суд. Зараз як ніколи важлива координація усіх органів, думаю, з цією новою системою "Право-Justice" ми доб'ємося, щоб вона працювала як один гармонійний механізм.

Довідка: Проект ЄС "ПРАВО-Justice", який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Він об'єднує експертів з різних країн-членів ЄС. Основними напрямками роботи проекту, серед іншого, є — надання допомоги державним органам України в процесі відновлення судової системи, відбору нових суддів Верховного суду, створення Ради судової реформи, реструктуризації Міністерства юстиції, реформування реєстрів і електронного правосуддя, налагодження роботи служби пробації та інше.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що всі корупційні справи потрібно передати до Антикорупційного суду.

Раніше QHA повідомляло про те, що закон про Вищий антикорупційний суд набув чинності.

QHA