КИЇВ (QHA) -

Українська сторона наполягає на допуску уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової до всіх українських політв'язнів. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що вперше за 15 місяців відбулася зустріч у нормандському форматі, на якій порушувалися питання звільнення політв'язнів.

— Заради звільнення заручників президент декілька днів тому мав телефонну розмову з Путіним, де порушував це питання. І була досягнута домовленість про те, що уповноважені з прав людини обміняються візитами для того, щоб вперше за 4 роки омбудсмен Денісова змогла побачити стан здоров'я і переконатися у тому, як утримують українських бранців, яких на сьогодні більше 60 осіб. Це українці та кримські татари, — цитує прес-служба парламенту Геращенко.

За словами Геращенко, на сьогодні Денісова не змогла здійснити візит ні до Олега Сенцова, ні до Станіслава Клиха, ні до інших політв'язнів.

— Тому українська сторона наполягає на тому, щоб до усіх заручників були допущені і омбудсмен, і представники Червоного Хреста, — додала віце-спікер.

QHA повідомляло, що Людмила Денісова 16 червня мала відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка. При цьому вона сумнівалася у тому, що зустріч відбудеться, тому що РФ всіляко затягувала її.

Нагадаємо, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року в Чернігівській області. У серпні того ж року в Орлі (РФ) був затриманий Станіслав Клих.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох українців політв'язнями.

26 травня 2016 року на судилищі у Чечні Карпюк і Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА – УНСО, у 90-х рр. воювали у Грозному проти російських військ.

QHA