КИЇВ (QHA) -

Україна закликала Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) вжити заходів для з'ясування стану здоров'я і умов тримання українських політв'язнів. Про це повідомили у прес-службі Верховної Ради України.

Так, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко провела зустріч з делегацією МКЧХ на чолі з директором з операційної діяльності організації Домініком Стілхартом.

— Ми розраховуємо на вжиття МКЧХ заходів для з'ясування стану здоров'я і умов незаконного тримання українців в окупованому Криму, на Донбасі та в РФ, — цитує прес-служба Геращенко.

Перший віце-спікер заявила, що Україна стурбована повною ізоляцією українських політв'язнів у Росії і окупованому Криму.

— Ми глибоко стурбовані триманням у повній ізоляції заручників і політв'язнів Кремля на тимчасово окупованих територіях України та Росії.

Геращенко проінформувала МКЧХ, що президенти України та РФ домовилися про допуск українського омбудсмена Людмили Денісової до політв'язнів, проте Росія не виконала домовленості.

— Під час перебування в РФ Людмилу Денісову не допустили до жодного громадянина України, які утримуються з політичних мотивів у РФ, — відзначили у прес-службі ВР.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання співпраці України з МКЧХ для вирішення гуманітарних проблем українців, які постраждали від військових дій на Донбасі.

QHA повідомляло, що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до керівника Регіональної делегації МКЧХ в Росії, Білорусі та Молдові Магне Барту з проханням відвідати українських політв'язнів у РФ. Зокрема, вони закликала відвідати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха і Олександра Шумкова.

QHA