КИЇВ (QHA) -

 

Міністерство закордонних справ (МЗС) України спільно з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою вимагають від РФ негайно надати офіційну інформацію про стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook.

— МЗС України, уповноважений з прав людини зробили запит РФ негайно надати офіційну інформацію про стан здоров'я громадянина України Олега Сенцова, — написала вона.

Геращенко підкреслила, що також очікує інформацію від адвоката Сенцова, «з яким МЗС України підписало офіційний договір про надання правової допомоги політв'язню Сенцову».

Віце-спікер Верховної Ради зазначила, що Росія неодноразово через ЗМІ запускала неправдиву і недостовірну інформацію.

— Нам потрібна офіційна інформація від РФ, яка катує і тримає Олега, а не від російських пропагандистів.

 

Нагадаємо, у ФСВП Росії заявили, що Олег Сенцов припинив голодування. Політв'язень нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями. При цьому, режисер Аскольд Куров, який перебуває з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе у Лабитнангі, не підтвердив інформацію щодо припинення голодування Олегом Сенцовим.

Російський Північно-Кавказький окружний військовий суд у серпні 2015 року засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Його незаконно звинуватили нібито у створенні на території Криму терористичного співтовариства.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування і вимагає відпустити всіх засуджених в РФ українських політв'язнів.

QHA