СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

 

Незважаючи на зростання захворюваності на серозний менінгіт серед дітей в окупованому Севастополі, у місті не закриватимуть на карантин школи і дитячі садочки.

Про це повідомила «головний спеціаліст територіального відділу» Росспоживнагляду в Севастополі Зарема Ісмаілова.

— Серозний менінгіт можуть викликати різні віруси, але зараз йдеться про ентеровірусні інфекції. За подібних інфекцій, відповідно до санітарних правил, закриття шкіл не проводиться. Тільки у разі ускладнення епідемічної ситуації, коли реєструється групові осередки у школах і дитячих садах, — у такому разі Росспоживнагляд ухвалюватиме таке рішення. На сьогодні таких даних (про групові осередки захворюваності) немає, — зазначила вона.

Головлікар міської інфекційної лікарні Інга Матяж заявила, що від початку року в Севастополі підтверджено 142 випадки захворювання на серозний менінгіт.

З них 115 хворих — діти, в основному до 14 років.

Наразі в інфекційній лікарні з діагнозом серозний менінгіт перебуває 34 людини, з яких 31 — діти.

— Стан у всіх середньої тяжкості, але ближчий до задовільного.

Відзначимо, з 2013 року в Севастополі спостерігається зростання захворюваності на менінгіт. У 2013 році зафіксовано 60 випадків, у 2014 — 70, у 2016 році  40, а у 2017 році  вже 100 хворих.

За словами «начальника управління освіти» Олени Богомолової, зростання захворюваності може бути пов'язане зі збільшенням населення міста.

 

QHA повідомляло, що підконтрольна Кремлю влада окупованого Севастополя приховувала факт захворювання дітей на вірусний менінгіт у міському дитячому садочку №90. "Чиновники" заявили, що у дітей «гостра респіраторна вірусна інфекція». Однак у виписках з історій хвороби, які зробили лікарі міської інфекційної лікарні, зазначено діагноз — серозний менінгіт.

 

Джерело: События Крыма

QHA